5 lietas, kas zog tavu laiku

Daudzi no mums cieš no laika trūkuma. Darbs, skola, treniņi, hobiji, ģimene – vārdu sakot, dažādi pienākumi, kādam vairāk, citam - mazāk, un katrs no tiem prasa laiku. Un dienas gaitā vēl uzrodas visādi sīki darbiņi. Diennaktī ir tikai 24 stundas, un zināms laiks nepieciešams arī miegam. Tāpēc ir uzmanīgi jārīkojas ar laika plānošanu, lai kaut kas svarīgs nepaliktu neizdarīts un lai atliktu laiks arī atpūtai. Laiks ir mūsu visvērtīgākais resurss.

Svētku laiks ir arī laba iespēja mierīgi palūkoties uz savām ikdienas darbībām un atrast lielākos laika zagļus, lai no tiem atbrīvotos. Pastāstīsim par 5 galvenajiem laika zagļiem, kas paņem lielu daļu mūsu laika. Vai arī tavējo?

1. Ļauj dažādiem “steidzamiem” jautājumiem un sarunām traucēt tevi darbā.

Minūtes, piecminūšu vai jebkāds cits pārtraukums patiesībā tev maksā trīs reizes vairāk laika. Ja tu mums netici, tad izmēģini šādu taktiku – paziņo visiem, kas pie tevis vēršas, lai atstāj zīmīti vai ierodas konkrētā laikā, un apkalpo tos rindas kārtībā. Varam saderēt, ka tev viņu jautājumu risināšanai paiet vismaz stunda. Un tad pierēķini laiku, kas tev vajadzīgs, lai atkal atrastu vietu, kur pārtrauci savu darbu, un koncentrētos tam. Mēs nesakām, ka visi jautātāji un palīdzības lūdzēji būtu jāsūta prom, taču bieži vien cilvēki paši pēc kāda laika tiek galā ar savu problēmu.

2. Pavadi laiku, sērfojot pa televīzijas vai Youtube kanāliem.

Viena lieta ir skatīties mīļāko seriālu vai filmu, bet cita – vienkārši pārslēgt kanālus vai klipus, meklējot kaut ko, kas varētu kliedēt garlaicību. Ja tam vēl pierēķina klāt reklāmu laiku vai laiku, kamēr ielādējas video, tad kopā var paiet pāris stundu, kamēr tu beidzot, cerību zaudējis, izslēdz televizoru vai datoru. Iesakām labāk laiku pavadīt sportojot, lasot vai jebkādā citādā veidā, kas tevi izklaidē vai sniedz veselīgu atpūtu, nevis bezmērķīgi blenžot ekrānā.

3. Pastāvīgi pārbaudi savu Facebook, Twittera, e-pasta vai citu digitālo mediju kontus

Tev varbūt liekas, ka šādā veidā tu esi lietas kursā par visu svarīgo, taču, ja tā padomā, tad galvenie jaunumi, kas tur parādās, ir kaķu video, skandalozi virsraksti un dažādas reklāmas un spams. Tu noteikti neko nezaudēsi, ja pārbaudīsi savus kontus vien pāris reižu dienā.

4. Dari visu tieši sastrēgumstundās vai karstākajā sezonas laikā.

Vai esi no tiem, kas dodas prom no darba tieši 17:00, bet Ziemassvētku dāvanu pirkšanu atliek uz 23. decembri? Gudrāk būtu darbā ierasties agrāk un agrāk iet no tā prom. Vai arī uzkavēties tajā pusstundu ilgāk un tikmēr padarīt kaut ko lietderīgu, piemēram, nomaksāt rēķinus. Tas būs gudrāk nekā bojāt nervus un tērēt laiku, sēžot sastrēgumos. Tas pats attiecas uz dažādiem svētkiem. Ir prātīgi dāvanas iegādāties agrāk vai arī pasūtīt laicīgi internetā. Tādā veidā tu ietaupīsi daudz laika.

5. Daudz ko dari tikai aiz pienākuma sajūtas vai pieklājības.

Uz šo punktu attiecas visas grāmatas, ko izlasi līdz galam tikai ar domu, ka, ja reiz iesākta, tad jāpabeidz. Kaut gan patiesībā, ja grāmata ir slikta, tad nav vērts tērēt tai savu laiku. Šajā kategorijā ietilpst arī laiks, ko pavadi ar apnicīgiem cilvēkiem vai apnicīgās svinībās, kas paņem ne tikai tavu vērtīgo laiku, bet arī bojā garastāvokli. Visā visumā ir tā – ja kaut kas vai kāds rada negatīvas emocijas, tad laika patēriņš ir jo lielāks, jo sliktā garastāvoklī neko produktīvu izdarīt nevar.

Ja tev šķiet, ka kāds punkts attiecas uz tevi, tad nekavējoties un bez kautrēšanās maini savus ieradumus. Ir būtiski ietaupīt savu tik dārgo laiku, lai nebūtu pēc tam jāžēlojas, ka tas ir velti izniekots.