Dārgais, es atradu vienreizēji labu kredīta piedāvājumu. Sludinājumu portālā!

otrdiena oktobrī 29, 2019

Internets ir pilns ar visdažādākajiem piedāvājumiem. Arī  TV, radio un citur reklāmas birst kā no pārpilnības raga. Aizdevumus piedāvā gan lielās bankas, gan mazākas, kā arī neskaitāmi ātro kredītu sniedzēji, kuru nosaukumi nozudīs tikpat ātri kā uzradušies.

Varētu domāt, ka te ir ko izvēlēties katrai gaumei  - ar nodrošinājumu vai bez, lētāks vai dārgāks, ātrāks vai lēnāks, ilgtermiņa vai īstermiņa. Tomēr ir cilvēki, kas visos šajos piedāvājumos neko sev piemērotu tomēr neatrod un izlemj aizņemties no nepazīstamas privātpersonas, kas izvietojusi savu piedāvājumu sludinājumu portālā.

Bieži vien cilvēkiem, kas vēršas pie šādām privātpersonām, ir tik briesmīga kredītvēsture, ka neviena banka ar viņiem pat nerunās. Tomēr vienalga nav skaidrs, kāpēc būtu jāslēdz aizņēmuma līgums ar nepazīstamām privātpersonām, kuru darbība labākajā gadījumā notiek ekonomikas pelēkajā zonā un sadarbībā ar kurām kredītņēmējam nav pilnīgi nekādu garantiju.

It kā jau nav nekas slikts ne no aizņemšanās, ne aizdošanas divu privātpersonu starpā, īpaši, ja tas ir lētāk, nekā aizņemoties no bankas. Taču būtiskais ir tas, ka šim nepazīstamajam cilvēkam, ar kuru parasti visa komunikācija notiek tikai pa tālruni vai e-pastu, tiek izpausti visi tavi personas dati, kā arī finanšu rādītāji un cita svarīga informācija.

Piemēram – ja aizņemies no bankas, tai jāiesniedz konta izraksts par pēdējiem sešiem mēnešiem. Šajā gadījumā ir droši, ka personas dati netiks izpausti. Taču, nosūtot konta izrakstu nezināmai personai, nevar zināt, kas ar šiem datiem tālāk notiek.

Padomā, kādas var būt sekas, kādam uzzinot, cik bieži un kurā laikā tu dodies iepirkties, kad un cik lielu algu saņem, kad un kur izņem skaidro naudu, kad kopā ar partneri ejat uz sporta klubu vai kafejnīcu  Diezgan biedējoši, vai ne?

Vislabāk, lai izvairītos no šādām situācijām, būtu vispār neaizņemties. Bet, ja nu tas tomēr ir noteikti nepieciešams, tad būtu jādodas pie tāda aizdevēja, kurš var garantēt, ka tavi dati būs drošībā.