Kā ietaupīt naudu un saudzēt dabu?

ceturtdiena maijā 10, 2018

Ja Tev patīk ietaupīt naudu un saudzēt dabu, tad šis raksts ir domāts tieši Tev! Ir daudz veidu, kā to apvienot, vai labums ir liels vai mazs. Šeit ir tikai dažas no daudzām idejām.

Brauc vairāk ar velosipēdu

Nav svarīgi, kurā Latvijas pilsētā Tu dzīvo, pārvietošanās ar velosipēdu ir laba iespēja izvairīties no stresa, ko rada satiksme. Pārvietojoties ar velosipēdu Tu samazini kaitējumu dabai, ko rada automašīnu izplūdes gāzes, kā arī ietaupi naudu, ko būtu tērējis degvielai un citiem ar automašīnas uzturēšanu saistītiem izdevumiem. Iesakām pirms braukšanas izplānot savu maršrutu, lai tas būtu pēc iespējas ērtāks. Ja brauciens ar velosipēdu uz darbu liekas pārāk liels solis, sāc ar mazākiem! Pat brauciens uz tuvāko veikalu pēc piena jau ir uzvara. Ja Tavas dzīvesvietas tuvumā ir skaisti parki vai velosipēdu celiņi, dodies iepazīt savu apkārti. Pat mazas izmaiņas ikdienas aktivitātēs atstās pozitīvu iespaidu gan uz Tavu fizisko, gan garīgo veselību. Un ja Tu būsi vesels, tad ietaupīsi naudu, ko būtu tērējis dažādiem medikamentiem un iespējams pat neapmaksātām slimības dienām.

Audzē pārtiku pats

Neatkarīgi no tā, vai Tu dzīvo laukos vai pilsētā, iespējas pārtikas audzēšanai var atrast vienmēr. Vieglāk tas, protams, ir privātmāju un vasarnīcu īpašniekiem, kuri pagalma stūrī var ierīkot nelielu dobīti. Bet arī Tu vari audzēt savu pārtiku, pat ja dzīvo pilsētas dzīvoklī! Mums katram ir kāda brīva palodze, kur var audzēt garšaugus. Tādā veidā Tu ietaupīsi naudu un ēdiens garšos krietni vien labāk, jo pa rokai vienmēr būs svaigi garšaugi!

Atjauno savas novecojušās mēbeles

Mūsdienu patērētāju kultūrā ir pieņemts, ka “vecās” mantas ir jāmaina pret jaunām pirms vēl tās ir paspējušas nolietoties. Tā ir arī ar mēbelēm. Pirms steidzies uz veikalu pēc jaunākā dizaina mēbelēm padomā, vai nav iespējams atjaunot veco? Bieži ir vajadzīga tikai jauna krāsas kārta, mazs remonts vai virsmas nomainīšana. Ja pašam mēbeļu renovēšana tomēr nepadodas, tad vienmēr atradīsies kāds, kas ir ar mieru nākt palīgā. Internetā arī ir lapas un raksti, kas piedāvā idejas un pamācības, kā izglābt vecas mēbeles. Tādā veidā iegūsi mājās savdabīgu dizaina elementu, kas citādi ietu zudumā atkritumu izgāztuvē.

Kurini prātīgi

Būtisku ietekmi uz Tavu naudas maku un arī uz dabu atstāj slikti nosiltināts mājoklis. Kaut gan dzīvokļa vai mājas renovēšanai vajadzīgā summa sākumā šķiet liela, ilgtermiņā šī investīcija atmaksājas, jo turpmākie apkures rēķini ir daudz mazāki. Ietaupot uz apkures rēķina, Tu arī saudzē dabu, jo izvairies no liekas enerģijas tērēšanas. Kad māja ir nosiltināta, tad ir vērts pārbaudīt kādas iekārtas un kurināšana veidu Tu izmanto. Apkoptas apkures iekārtas un skursteņi, kā arī efektīva kurināmā izmantošana atstās pozitīvu iespaidu gan uz dabu, gan Tavu maku.

Investē saules paneļos

Dzīvojot privātmājā, būtu prātīgi izpētīt dažādus saules paneļu risinājumus. Tēma var likties sarežģīta, bet patiesībā ir vairāki uzņēmumi, kuri palīdz atrast Tavai mājai labāko risinājumu un to arī vienkārši realizēt. Kaut gan ieguldījumi saules paneļu sistēmā atmaksājas 10-12 gadu laikā, ilgākā perspektīvā tā ir efektīva investīcija. Saule taču aust katru dienu! Sākumā paneļi palīdz samazināt elektrības rēķinus, un tai pašā laikā tie nodrošina stabilitāti attiecībā pret mainīgajām elektrības cenām.

Iepako dāvanas atjautīgi

Vai Tev arī atvilktnē ir sakrājušās apsveikumu kartītes? Ja jā, tad viena no iespējām ir, protams, izmest tās ārā, bet dabai un naudas makam daudz draudzīgāk būtu izmantot tās vēlreiz. Divpusējām kartītēm var taisni nogriezt teksta pusi un uzrakstīt savus vēlējumus attēla otrā pusē. Ja nedaudz vairāk pacentīsies, tad arī vienpusējās kartītes var izmantot no jauna. Tām vajag tikai skaistu papīru un labu līmi, ar ko nosegt iepriekšējo tekstu. Vari ietaupīt arī uz dāvanas iepakošanu. Tā vietā, lai pirktu jaunu dāvanu papīra rulli, kura laiks ir īss, labāk izmanto vecas avīzes. Pinterest ir pilns ar dažādām idejām, kā no makulatūras iegūt skaistu rezultātu.

Taupīsim naudu un saudzēsim dabu!