Padomi, kā lēti, bet glīti iekārtot mājokli

ceturtdiena jūlijā 12, 2018

Parasti remontējam māju tad, kad esam tajā tikko ievākušies, kad no iepriekšējā remonta pagājuši 5-10 gadi vai kad ir notikusi kāda nelaime, piemēram, ūdensvada avārija. Tomēr arī starplaikos reizēm uznāk vēlme pēc pārmaiņām, lai ikdiena būtu priecīgāka. Piedāvājam tev virkni ideju, no kurām pasmelties iedvesmu, ja vēlies lielākā vai mazākā mērā atsvaidzināt savu mājokli, tajā pašā laikā nenodarot pārāk lielu skādi savam maciņam.

1. Izgatavo tapetes pats. Vajadzīgas tikai krāsojamās tapetes, šablons un glīta krāsa.

2. Apmeklē izpārdošanas, lietoto mantu veikalus, gadatirgus. Laiks un enerģija iztērēsies daudz, taču var atrast unikālas mēbeles par lētu cenu.

3. Izmanto jau esošās lietas: paliktņus, koka kastes, trepes u.c. vecos materiālus. Internetā ir pilns ar pamācībām, kā tos pārtaisīt par dīvāniem, galdiem, plauktiem un citiem noderīgiem priekšmetiem.

4. No burkām var pagatavot traukus, kuros glabāt lietas. Krāsas, uzlīmes, audums – ir daudz iespēju, lai ar nelielām pūlēm izveidotu glītus un praktiskus aksesuārus.

5. Izmanto lampiņu virtenes, LED sveces vai parastās sveces. Tās nav dārgas un radīs mājās omulīgu noskaņu.

6. Ievies mājās augus. Tās var būt istabas puķes, garšaugi vai pat mākslīgie augi – istaba jebkurā gadījumā uzreiz atdzīvosies.

7. Izmaini lampu gaismēnas. Ja tavai griestu vai galda lampai ir nomaināms kupols, tad tādā veidā var vienkārši radīt istabā jaunus musturus.

8. Izmanto spoguļus. Izvēlies spoguli ar skaistu rāmi, lai mazu istabu padarītu lielāku vai ienestu tajā vairāk gaismas.

9. Pārkrāso griestus. Pirmajā brīdī šī doma var šķist biedējoša, taču zilpelēki, violeti un krēmkrāsas toņi piesaista skatienu, neradot īpaši drastisku iespaidu.

10. Izmanto dažādus galdautus. Pavisam maza detaļa var būt lielisks akcents istabai vai virtuvei.

11. Padomā par jaunu paklāju vai grīdas segumu. Veikalos atradīsi visdažādākos, dažādu lielumu un stilu – no šķelmīga līdz elegantam.

12. Nomaini dušas aizkariņus. Labi izvēlēts musturs ir pats vieglākais veids, kā piešķirt vannas istabai citu izskatu.

13. Pārkrāso virtuves skapīšus. Ja proti labi darboties ar smilšpapīru un krāsu, vecie koka skapīši var kļūt atkal kā jauni.

14. Iegādājies dekoratīvos spilvenus. Tie ir ideāls akcents dīvānam, gultai vai grīdai.

15. Pagatavo sev jaunu, interesantu kafijas galdiņu ar stikla virsmu. Zem stikla var likt foto, dekoratīvus musturus, izdrukātas dzejoļu rindas utml.

16. Pie sienas pieliec šķīvjus. Arī šķīvji neparastos krāsu salikumos piešķirs istabai svaigumu.

17. Ienes istabā kaut ko no dabas. Interesantas formas zariņi, akmentiņi, čiekuri, gliemežvāki, ķirbji izskatīsies gan dekoratīvi, gan mājīgi.

18. Izgatavo pats gultas galvgali. Tam vajadzīga tikai paliela plāksne, mīksts materiāls, skaists audums un kniedējamā pistole.

19. Izgatavo fotoattēlus. Tev noteikti ir skaistas ģimenes bildes, draugu, mājdzīvnieku, ceļojumu bildes? Ieliec tās skaistos rāmīšos un pakarini pie sienas vai noliec uz plauktiem.

20. Izmanto tāfeles krāsu – vai nu tikai noteiktā vietā, vai pa visu sienu – rezultāts būs interesants un praktisks.

21. „Ēdamie aksesuāri”.  Ja nopērc augļus vai dārzeņus, nenoslēp tos skapī, bet ieliec kādā interesantā burkā vai bļodā, lai to krāsas priecētu acis.

22. Parādi savas rotaslietas. Kāpēc tās slēpt skapī, ja tās var uzkārt uz āķīša vai īpaša rotaslietu turētāja?

23. Vecās stikla burkas, pudeles, vīna glāzes izmanto par puķu vāzēm.

24. Pārvelc krēslus ar jaunu audumu vai pledu. Tā var gan ienest istabā jaunas krāsas, gan noslēpt pleķus un nodilumu.

25. Nopērc jaunus virtuves dvieļus. To dažādie musturi un tekstūras ir vēl viena iespēja piešķirt virtuvei vai vannasistabai jaunu izskatu.