Par naudu laimi nevar nopirkt. Patiesībā var gan.

Mums visiem droši vien ir iekalts galvā, ka par naudu laimi nenopirksi, lai cik bagāts Tu būtu, nelaimīgs vari būt tik un tā. Mēs gribam to apstrīdēt. Jā, nauda negarantē simtprocentīgu laimi, bet pareizi lietojot, par naudu var iegūt daudz ko, kas dara tevi laimīgu. Turklāt, summas lielums te vienmēr nav noteicošais.

Investē piedzīvojumos

Dažādi pētījumi rāda, ka, pelnot mazāk par noteiktu robežu, cilvēki nav apmierināti ar saviem dzīves apstākļiem. Un būsim godīgi – ir ļoti grūti būt laimīgam, ja visas galvenās vajadzības nav apmierinātas un ir jāskaita katrs cents. Virzoties no šīs robežas uz augšu, arvien vairāk samazinās laimes sajūtas tiešā saistība ar naudu. Vairākumam cilvēku patīk gan vairāk pelnīt, bet summām palielinoties, cilvēki sāk meklēt citus apmierinājuma avotus. Tie nav tikai lietu pirkšana, bet arī piedzīvojumu uzkrāšana. Tie ir ilgstošāki un izraisa spilgtākas emocijas nekā augstās modes apģērbi, jaunākā tehnika vai jaudīga automašīna. Galvenais ir tas, ka piedzīvojumu iegūšanai nav jābūt miljonāram. Vai tas ir brauciens ar vilcienu uz tuvāko purvu vai divu nedēļu atpūta Taizemes kūrortā, jauki pavadīts laiks un pozitīvas atmiņas rada laimes sajūtu uz ilgāku laiku.

Dāvini vai ziedo

Neatkarīgi no tā, vai tu esi nabadzīgs students vai labi pelnošs augstākā līmeņa vadītājs, uzdāvinot vai ziedojot kādam kaut pāris eiro, zinot, ka šī nauda tiks likta lietā, tas rada spēcīgākas un ilgākas pozitīvās emocijas, nekā šo summu izlietojot savām vajadzībām. To pašu apstiprina grāmatas “Laimīga nauda. Apķērīgākas tērēšanas gudrība” autori, apgalvojot, ka, ja mēs pārvērtējam savu attieksmi pret naudas tērēšanu, varam tādējādi piedzīvot arī vairāk laimes sajūtu.

Nauda dod vairāk brīvības

Vai tie būtu ienākumi, kas lielāki par vidējo, vai priekšzīmīgs uzkrājumu fonds, ar brīviem naudas līdzekļiem saistīta lielāka brīvība. Atkarībā no tavām interesēm vai vajadzībām Tu vari, piemēram, atļauties paņemt garāku slimības lapu, ceļot vai nepiedienīgi ātrāk aiziet no darba. Apziņa, ka tad, ja tavā dzīvē notiktu kas negaidīts vai tev rastos vēlme darīt ko īpašu un nauda nav problēma, iedveš papildus drošības sajūtai arī krietnu devu apmierinājuma un bezrūpības.

Nauda dod iespēju veltīt vairāk laika sev

Nauda dod iespēju izbrīvēt vairāk laika sev. Saplīsa mašīna? Aizved uz remontu. Mājoklim vajadzīgs remonts? Piezvani meistaram. Šo sarakstu var papildināt ar dažādiem lielākiem un mazākiem uzdevumiem, bet pamatprincips vienmēr paliek tas pats. Ja tavs budžets to atļauj, tad vari dažus darbus uzticēt speciālistam un pa to laiku darīt ko relaksējošu vai derīgu pat tad, ja arī pats varētu tikt galā ar šiem uzdevumiem.

Tātad par naudu var laimi dabūt gan. Galvenais ir zināt, kam un cik daudz to tērēt.