Eksperts dalās ar zināšanām: viss par kafijas automātiem

ceturtdiena aprīlī 23, 2020

Kafija daudziem ir ne tikai svarīgs rīta rituāls, bet tai ir arī nozīmīga loma ciemiņu uzņemšanā. Kafiju dzer gan dodoties uz darbu, gan birojā. Īpašos gadījumos baudām labu kafiju vietās, kur tās gatavošanai izmanto profesionālus kafijas automātus. Tie tad arī nodrošina kafijas īpaši labo garšu. Kafijas automāts mājās daļai cilvēku var šķist pārāk dārgs prieks. Savukārt citi uzskata, ka tas ir sarežģīts aparāts, ar ko pārāk daudz jāķēpājas.

Patiesībā ir gluži citādi. Ja tu novērtē labu garšu un ērtības, tad kafijas automāts ir kā radīts tieši Tev. Īpaši mūsdienās, kad kafijas automātu izvēle ir ļoti plaša, un ikviens var atrast kaut ko sev piemērotu. Aprunājāmies ar kafijas speciālistiem no Kohvisemu, kas ir viens no vadošajiem kafijas un kafijas automātu mazumtirgotājiem Baltijas valstīs. Viņu kaislība uz kafiju ir padarījusi tos par izciliem ekspertiem, un viņi var atbildēt uz visiem jautājumiem par kafijas automātiem, kas interesē mūsu lasītājus.

Kāpēc kafija no automāta ir labāka par kafiju, ko pagatavo kafijkannā ar presi?

Ar presi parasti gatavo jau iepriekš samaltu kafiju, taču kafijas automātam ir tā priekšrocība, ka tas pagatavo kafiju no svaigi samaltām pupiņām. Kafijas aparāts ir konstruēts un darbojas tā, lai paņemtu no pupiņām visu to labāko, savukārt nevēlamās vielas tas aizvada prom. Ja kafijkannā ar presi gatavo paša tikko maltu kafiju, kafija ļoti ilgi ir saskarē ar karsto ūdeni. Tādējādi kafijā iekļūst dažādas papildvielas un tauki, kas kafijai piešķir nevēlamu piegaršu.

Kafijas automāta uzstādīšana un apkope – izklausās sarežģīti, vai tad ne?

Patiesībā kafijas automātu pasaule ir tik ļoti attīstījusies, ka šobrīd jau kafijas automāti paši informē, kas tiem ir nepieciešams, kā arī vada tīrīšanas procesu. Kā jau itin viss pasaulē, arī kafijas automāti kļūst arvien pilnīgāki un gudrāki – tas attiecas arī uz to tīrīšanu!

Speciālās krūzītes – ja nopērk smalku aparātu, vai tad jāpērk arī atbilstošās krūzītes? Izklausās pēc slēptajām izmaksām.

Vissvarīgākais kafijas automātam ir svaigas un labas kafijas pupiņas. No kādām krūzītēm dzert kafiju, tas atkarīgs tikai no Jūsu vēlmēm un tā, kādas krūzītes ir vispiemērotākās Jums un Jūsu ģimenei.

Pupiņas vai kapsulas – kādi ir plusi? Kādi ir mīnusi? Ko izvēlēties?

Noteikti iesakām, ja vien iespējams, izvēlēties kafijas pupiņas, jo tajās ir īstais kafijas aromāts, garša un svaigums. Kapsulās ir jau iepriekš samalta kafija, tāpēc īstais aromāts tajās jau ir zudis. Izlietotās kapsulas izmest gan ir ērtāk nekā kafijas biezumus. Tomēr metāla vai plastmasas kapsulas nav īpaši videi draudzīgas.

Kādu zīmolu un modeli pirkt? Kāds ir labāks? Kurš ir vispopulārākais?

Patiesībā jau nav vienas vienīgas atbildes. Vislabākais kafijas automāts ir tas, kas atbilst Jūsu vajadzībām. Ir cilvēki, kas grib tādu aparātu, kas nebūtu jākopj. Ir tādi, kas dzer tikai melnu kafiju. Kafijas automāts ir gluži kā ģimenes loceklis.

Kā tad īsti ir – vai var dāvināt sievietei dzimšanas dienā kafijas automātu?

Noteikti! Tomēr ir jānoskaidro, kāda krāsa viņai labāk patiktu un iederētos virtuvē. Svarīgi zināt arī, vai ģimenē ir cieņā kapučīno un latte, vai labāk dāvināt automātu ar minimālu piena sistēmu. Jo vairāk informācijas, jo labāk speciālisti spēs Jums palīdzēt izvēlēties piemērotāko aparātu.