Šajā lappusē ir apkopotas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem sekojošās grupās:

Ja tomēr neatrodi atbildi uz Tev interesējošo jautājumu, droši zvani mums pa tālruni 66 090 800 (P-Pk 9:00-18:00) vai raksti e-pastu uz info@tfbank.lv

PIETEIKŠANĀS UN KREDĪTA SAŅEMŠANA

TF Bank kredīts ir pieejams visiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 22 līdz 70 gadiem, kuriem ir pastāvīgi un pierādāmi ienākumi. TF Bank kredīti nav pieejami personām ar sliktu kredītvēsturi, klientiem, kuri nedzīvo Latvijā un ienākumus saņem kontos ārvalstīs, ārvalstu pilsoņiem bez pastāvīgas uzturēšanās atļaujas Latvijā. Katra klienta maksātspēja un kredītvēsture tiek izvērtēta individuāli, tādēļ aicinām veltīt dažas minūtes laika un iesniegt pieteikumu, lai uzzinātu vai TF Bank spēs piedāvāt risinājumu tieši Tavām finanšu vajadzībām.

Iesniedz pieteikumu Naudas kredītam vai Auto kredītam šeit pat mūsu mājas lapā. Uzreiz pēc pieteikuma iesniegšanas uzzināsi provizorisko kredīta lēmumu.

Ja provizoriskais lēmums būs pozitīvs, lūgsim Tev atsūtīt sava bankas konta pārskatu par pēdējiem 6 mēnešiem, lai mēs varētu pieņemt galējo lēmumu. Ja pēc pārskata izskatīšanas nebūs iemesla mainīt pozitīvo lēmumu, uzreiz piedāvāsim Tev aizdevuma līgumu.

Pirms nosūtīt savus personas datus, izmantojot internet, Tev jāpārliecinās, ka Tavs pieslēgums ir drošs. tfbank.lv izmanto HTTPS pieslēgumu, kas nodrošina šifrētu savienojumu ar mūsu sistēmām. Aizvērta atslēga uz zaļa fona Tavā pārlūkprogrammā apstiprina, ka savienojums ir drošs. Tu vari uzklikšķināt uz atslēgas attēla, lai pārliecinātos par sertifikāta uzticamību.

Aizdevumu pārsvarā izmaksājam vienas darba dienas laikā pēc aizdevuma līguma parakstīšanas.

Tā kā mūsu aizdevumi ir ar izlīdzinātu (anuitātes) maksājumu grafiku, katru mēnesi jāmaksā vienāda summa. Daļu no šīs summas sastādīs procenti, daļu – pamatsummas atmaksa. Maksājumu grafika sākumā procentu daļa ir lielāka, grafika beigās tā samazinās.

Tu varat aprēķināt aptuveno ikmēneša maksājuma summu ar kredīta kalkulatora palīdzību šeit pat, mūsu mājas lapā:

Naudu pārskaitam uz norēķinu kontu, kuru klients norāda aizdevuma pieteikumā un kurš tiek iekļauts aizdevuma līgumā.

Nauda var tikt izmaksāta tikai un vienīgi uz aizņēmēja personīgo kontu.

AIZDEVUMA LĪGUMA PARAKSTĪŠANA

Vienkāršākais līguma noslēgšanas veids ir parakstīt to ar elektronisko parakstu un nosūtīt pa e-pastu info@tfbank.lv.

Ja neizmanto elektronisko parakstu, līgumu nosūtīsim papīra formātā uz Tavu dzīvesvietu vai darba vietu ar kurjeru, iepriekš vienojoties par kurjera ierašanās datumu.

Ja esi saņēmis pozitīvu lēmumu par aizdevuma piešķiršanu, vari pieteikt kurjera apmeklējumu mūsu klientu apkalpošanas dienestam pa tālruni 66 090 800 vai e-pastu info@tfbank.lv.

Protams. Līguma parakstīšanai vari izvēlēties jebkuru darba dienu, paziņojot mums ne vēlāk kā divas darba dienas iepriekš.

Ja dzīvo vai strādā Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Saldū, Talsos, Valmierā vai Ventspilī, vari izvēlēties arī piegādes laika intervālu:

no 8:00 līdz 18:00 vai

no 18:00 līdz 22:00

Jebkurā gadījumā piegādes dienas rītā kurjerdienests ar īsziņas starpniecību Tev paziņos precīzāku laiku (aptuveno stundu), kad ieradīsies Tevis izvēlētajā adresē.

Nē. Līgums Tev jāsaņem personīgi, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību) un iesniedzot kurjeram šī dokumenta kopiju.

Vienlaicīgi ar līguma saņemšanu Tu to varēsi parakstīt un nodot Bankas eksemplāru atpakaļ kurjeram, lai pēc iespējas ātrāk saņemtu naudu.

NAUDAS KREDĪTS

Ja ikmēneša maksājumus veic savlaicīgi saskaņā ar līguma noteikumiem, Tev ir iespēja palielināt aizdevuma summu līdz pat 5000 €. Pieteikums summas palielināšanai tiek izskatīts ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc iepriekšējā kredīta izsniegšanas.

AUTO KREDĪTS

TF Bank auto kredīts ir vienkāršs aizdevums - vispirms Tu saņem savā kontā naudu un pēc tam par to pērc auto pēc savas brīvas izvēles. Pēc iegādes automašīna ir Tavs, nevis bankas īpašums un pēc pirkuma Tev tikai jāapstiprina automašīnas iegāde, nosūtot auto reģistrācijas apliecības kopiju uz TF Bank pa e-pastu.

Auto līzings savukārt nozīmē finansējumu konkrētam automobilim un iegādātais transportlīdzeklis līdz līzinga pilnīgai atmaksai ir bankas īpašums.

TF Bank finansē jebkāda automobiļa iegādi. Nav nekādu ierobežojumu auto veidam, modelim un vecumam.

Saņemot TF Bank auto kredītu, nav jānorāda konkrēts transportlīdzeklis; tāpat nav nepieciešams auto vērtējums.

TF Bank auto kredīts sniedz brīvību auto iegādē - Tu vari vispirms saņemt kredītu un tikai pēc tam sākt lūkoties pēc piemērota auto - kad nauda jau ir Tavā bankas kontā. Ne kredīta pieteikumā, ne aizdevuma līgumā konkrēts auto nav jānorāda.

Nē, auto ir Tavs īpašums; tas nav apgrūtināts ar komercķīlu vai citiem ierobežojumiem.

TF Bank nepieprasa apdrošināt iegādāto auto un iesniegt mums apdrošināšanu apliecinošus dokumentus.

Jā, protams. Tu vari veikt pilnīgu vai daļēju priekšlaicīgu atmaksu bez jebkādām komisijas maksām vai papildu sankcijām. Procenti vienmēr jāmaksā tikai par faktisko aizdevuma termiņu un pamatsummu.

AIZDEVUMA ATMAKSA

Ikmēneša maksājuma termiņš ir katra mēneša 10.datums. Ja 10.datums iekrīt brīvdienā (sestdiena, svētdiena, svētku diena), tad apmaksai jāienāk TF Bank kontā iepriekšējā darba dienā.

TF Bank konta numurs kredītu maksājumiem ir:

     SE82 9500 0099 6034 0880 7844

     Nordea Bank AB, kods NDEA SESS

Lai veiktu maksājumu, internetbankā jāizvēlas Starptautiskais maksājums / Eiropas maksājums. Maksājums uz Nordea Bank AB Zviedrijā ir maksājums ir Eiropas ietvaros, tādēļ Jūs varat būt droši, ka komisija par pārskaitījumu būs tāda pati, kā par pārskaitījumu uz citu banku Latvijā.

Maksājuma mērķī jānorāda līguma References numuru, kuru atradīsiet ikmēneša rēķinā. References numurs ir svarīgs, lai mēs varētu atpazīt Tevis veikto maksājumu un sasaistīt to tieši ar Tavu aizdevuma līgumu.

Detalizētāku informāciju par pareizu maksājumu veikšanu atradīsi lapā "Kā veikt ikmēneša kredīta maksājumus?"

Rēķins tiek sagatavots un nosūtīts uz aizdevuma līgumā norādīto e-pasta adresi katru mēnesi, sākot ar mēneša 26.datumu. Rēķinus TF Bank uzdevumā sagatavo un izsūta portāls rekini.lv. Ja neesi savā epastā saņēmis ikmēneša rēķinu, lūdzu ziņo mums pa tālruni 66 090 800 (P-Pk 9:00-18:00) vai e-pastu info@tfbank.lv !

Rēķinā atradīsi visus apmaksai nepieciešamos rekvizītus, references numuru un precīzu maksājamo summu. Rēķinu var apmaksāt savā internetbankā vai bankas filiālē.

Protams. Tā, kā visi ikmēneša maksājumi, izņemot pirmo maksājumu, ir vienādi, Tu droši vari uzstādīt regulāro maksājumu savā internetbankā. Tāpat ir iespējams pasūtīt automātisku TF Bank rēķinu apmaksu lapā www.rekini.lv.

Iepriekšējā periodā saņemtie kredīta maksājumi tiek atspoguļoti nākošā mēneša rēķinā.

Ja neveiksiet apmaksu savlaicīgi, nākošā mēneša rēķinam tiks pievienoti:

- neapmaksātā iepriekšējā mēneša rēķina summa,

- nokavējuma procenti par neapmaksāto aizdevuma pamatsummu,

- maksa par atgādinājuma par maksājumu kavējumu nosūtīšanu 7,00 € apmērā

Minētās summas tiks pieskaitītas arī gadījumā, ja apmaksa būs veikta nepilnā apmērā.

Jā. Šādā gadījumā nav nepieciešams speciāli informēt banku.

Par priekšlaicīgu aizdevuma dzēšanu nav jāmaksā papildus. Tu vari atdot visu kredītu uzreiz vai priekšlaicīgi dzēst daļu pamatsummas, taču vienmēr par to iepriekš painformē mūs pa e-pastu!

Atmaksājot aizdevumu priekšlaicīgi, Tev jāmaksā tikai kredīta pamatsummas atlikums un procenti līdz aizdevuma atmaksas dienai.

Maksājumu atvaļinājuma obligāts priekšnoteikums ir ilgstoša ikmēneša maksājumu veikšana savlaicīgi.

Lai saņemtu atvaļinājumu, ne vēlāk kā vienu darba dienu līdz maksājuma termiņam pa e-pastu jāatsūta attiecīgs rakstisks iesniegums. Iesniegumā jānorāda, kā vēlies maksāt procentus par atvaļinājuma mēnesi:

- atvaļinājuma laikā maksāsi tikai procentus

- maksāsi procentus par atvaļinājuma laiku nākošajā mēnesī

- vēlies sadalīt procentus par atvaļinājuma laiku pa vairākiem nākošajiem mēnešiem (norādot mēnešu skaitu)

Tāpat iesniegumā lūdzam norādīt, kā Tu vēlētos parakstīt jauno maksājumu grafiku – ar elektronisko parakstu vai papīra formātā?

Bankai ir tiesības atteikties no maksājumu atvaļinājuma piešķiršanas.

Detalizētu informāciju par pareizu maksājumu veikšanu, kā arī risinājumus biežāk sastopamajām problēmām atradīsi lapā "Kā veikt ikmēneša kredīta maksājumus?"

"PAZĪSTI SAVU KLIENTU"

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums uzliek bankām par pienākumu cīnīties pret "naudas atmazgāšanu" un terorisma finansēšanu. Lai to nodrošinātu, mums savā darbībā jāīsteno princips "pazīsti savu klientu". Tas paredz, ka kredītiestādei ir jāzina, kas ir tās klienti, un jāsaprot, kādiem mērķiem klients izmanto bankas pakalpojumus, jāpārzina klienta veikto darījumu ekonomiskā būtība, kā arī atsevišķos gadījumos jāpārliecinās, ka klienta naudas vai citu līdzekļu izcelsme ir legāla.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma 28. panta pirmā daļa nosaka pienākumu klientam sadarboties ar banku un sniegt tās pieprasīto informāciju.

Visa informācija, ko sniedzat bankai “pazīsti savu klientu” anketēšanas ietvaros, tiek izmantota tikai bankas vajadzībām, lai pildītu likumā noteiktos uzdevumus, un tā nekādā gadījumā nav publiska informācija. Mūsu pienākums ir garantēt visu savu klientu personas un darījumu noslēpumu saskaņā ar Kredītiestāžu likumu.

Iegūto informāciju banka var sniegt tikai pašam klientam un to likumīgajiem pārstāvjiem, bet atsevišķos gadījumos, atbilstoši likuma prasībām, arī atsevišķām valsts institūcijām un amatpersonām, kas norādītas Kredītiestāžu likuma 63.pantā.

Nē, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums nosaka, ka mums ir jāpazīst visi mūsu klienti. Klientu izpēte ir kā, piemēram, drošības pārbaude lidostā - lai novērstu dažu indivīdu noziedzīgas darbības, tiek pārbaudīti visi pasažieri.

Kredītiestādēm ir pienākums uzturēt aktuālu informāciju par klientiem, tādēļ mēs periodiski griežamies arī pie saviem esošajiem klientiem, lai atjaunotu datus.

Bankai ir ne tikai tiesības, bet arī likumā noteikts pienākums iegūt informāciju gan par jauniem, gan par esošiem klientiem. Protams, mums ir arī pienākums izturēties pret klientu sniegto informāciju ar augstu rūpību.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma 28. panta otrā daļa liek bankai izbeigt darījuma attiecības ar klientu un pieprasīt no klienta pirmstermiņa saistību izpildi gadījumos, ja bankai nav izdevies iegūt pietiekamu informāciju klienta izpētei.

Jūs varat no jauna aizpildīt anketu un mēs saglabāsim jaunākos Jūsu iesniegtos datus.

Šaubu gadījumā droši zvaniet mūsu klientu apkalpošanas dienestam pa tālruni 66 090 800 (P-Pk. 9:00 – 18:00) vai rakstiet uz info@tfbank.lv

Politiski nozīmīga persona tiek uzskatīta par paaugstināta riska klientu, ņemot vērā tās ietekmi publiskajā sektorā, tādēļ tās finanšu darījumi ir padziļināti jāuzrauga.Šis anketēšanas process nepieciešams, jo ir būtiski īstenot kontroli arī pār tādu personu darījumiem, kuras potenciāli var tikt iesaistītas prettiesisku darbību veikšanā. Bankām ir nepieciešama šāda informācija, lai, sadarbojoties ar valsts institūcijām, spētu identificēt šādas darbības.

Politiski nozīmīga persona ir persona, kura Latvijas Republikā, citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai trešajā valstī ieņem vai ir ieņēmusi nozīmīgu publisku amatu, tai skaitā: valsts varas augstākā amatpersona, valsts administratīvās vienības (pašvaldības) vadītājs, valdības vadītājs, ministrs (ministra vietnieks vai ministra vietnieka vietnieks, ja attiecīgajā valstī ir šāds amats), valsts sekretārs vai cita augsta līmeņa amatpersona valdībā vai valsts administratīvajā vienībā (pašvaldībā), parlamenta deputāts vai līdzīgas likumdošanas struktūras loceklis, politiskās partijas vadības struktūras (valdes) loceklis, konstitucionālās tiesas, augstākās tiesas vai cita līmeņa tiesas tiesnesis (tiesu institūcijas loceklis), augstākās revīzijas (audita) iestādes padomes vai valdes loceklis, centrālās bankas padomes vai valdes loceklis, vēstnieks, pilnvarotais lietvedis, bruņoto spēku augstākais virsnieks, valsts kapitālsabiedrības padomes vai valdes loceklis, starptautiskas organizācijas vadītājs (direktors, direktora vietnieks) un valdes loceklis vai persona, kas šajā organizācijā ieņem līdzvērtīgu amatu.

Politiski nozīmīgas personas ģimenes loceklis ir laulātais vai laulātajam pielīdzināma persona, bērns vai politiski nozīmīgas personas laulātā vai laulātajam pielīdzināmas personas bērns, viņa laulātais vai laulātajam pielīdzināma persona, brālis, māsa, vecāks, vecvecāks vai mazbērns.

Ar politiski nozīmīgu personu cieši saistīta persona ir fiziskā persona, par kuru ir zināms, ka tai ir darījuma vai citas ciešas attiecības ar politiski nozīmīgu personu vai tā ir akcionārs vai dalībnieks vienā un tajā pašā komercsabiedrībā ar kādu politiski nozīmīgu personu, kā arī fiziskā persona, kura ir vienīgā tāda juridiska veidojuma īpašnieks, par ko ir zināms, ka tas faktiski izveidots politiski nozīmīgas personas labā.

CITI JAUTĀJUMI

TF Bank AB ir Zviedrijā reģistrēta banka; kreditēšanas pakalpojumus Latvijā sniedzam, pamatojoties uz EEZ noteikumiem par pakalpojumu sniegšanas brīvību, kas nosaka, ka vienā dalībvalstī licencēta kredītiestāde var sniegt pakalpojumus visās Eiropas Ekonomiskās Zonas valstīs. Tādēļ atsevišķa licence kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai Latvijā nav nepieciešama.

Papildus informācija (saites atvērsies jaunā logā):

Kontaktinformācija ir būtiska aizdevuma līguma sastāvdaļa, tādēļ, ja esi mainījis vai plāno mainīt adresi, tālruņa numuru vai e-pastu, par to noteikti jāpaziņo TF Bank. Zvani mums pa tālruni 66 090 800 vai sūti e-pastu uz info@tfbank.lv .

TF Bank nav klientu apkalpošanas biroju; tā vietā piedāvājam mūsdienīgu servisa koncepciju, kas taupa klientu laiku - gan pieteikšanās aizdevumam, gan visa dokumentu apmaiņa ir ērti veicama elektroniski, savukārt individuāli aprunāties varam pa telefonu - Tev izdevīgā laikā un vietā.